Çarşamba, Şubat 17

Mercedes F1 Takımı LPG'li yeni aracını tanıttı!!

Vodafone McLaren Mercedes Formula 1 Takımı, 2011 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda yarışacak yeni aracı MP5-25’i İngiltere’deki merkezinde tanıttı. Kaportası ve kanatları büyük ölçüde yenilenen araçtaki en büyük değişiklik ise yakıt olarak LPG kullanılması.

"Benzine Can mı Dayanır?"

Düzenlenen törende pilotları Lewis Hamilton ve Jenson Button ile yeni araçlarını tanıtan McLaren ekibi, sürekli artan benzin fiyatları nedeniyle artık LPG'li araca yöneldiklerini açıklayarak herkesi şaşırttı. McLaren ekibinin patronu Ron Dennis durumu "Benzine can mı dayanır yahu? İki gün üst üste depoyu aynı fiyata dolduramaz olmuştuk." şeklinde değerlendirirken, eski Dünya şampiyonu Hamilton ise "LPG'ye geçmemiz iyi oldu ama km'de 5 lira yakmamız da normal değildi, o kadar ustaya götürdük eski arabayı, yine de bir şey bulamadılar..." diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

Basın toplantısında ayrıca Formula1'e katılmanın ateş pahası olmasında da yakınan Ron Dennis, arabanın safi masraf olduğunun altını çizerek, "Aslında taksi kullansak daha ucuza gelir." sözleriyle, Formula1 yönetimine de yarışlardan çekilme konusunda gözdağı verdi.

"Soğuk Havalarda Biraz Zor Marş Alıyor"

Toplantıda hazır bulunun bir diğer isim olan Mclaren F1 Teknik Ekip Lideri Paddy Lowe ise, LPG'li araçlardaki performans problemiyle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. "Performans problemine karşı hiçbir masraftan kaçınmayıp sıralı sistem taktırdık" şeklinde konuşan Lowe, "bi tek soğuk havalarda motoru ilk çalıştırırken biraz sıkıntı oluyor, marşa 2-3 defa basmak gerekiyor ama motor devrini aldıktan sonra yine canavar gibi gidiyor araba" diyerek kalkış dışında bir sorun yaşamayı beklemediklerini belirtti.(*)

(kaynak:zaytung)

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...