Çarşamba, Aralık 29

Teşekkürler Kobe Bryant!

Kobe Bryant 2haftaya yakın bir süre önce Türk Hava Yolları ile kendisini firmanın 'Küresel Marka Elçisi' yapan sözleşmeye imza atmıştı.Toronto deplasmanına gittiğinde kendisine ''Sözde Ermeni Soykırımı''nı hatırlatan ve sözleşmeyi iptal etmesi gerektiği yönünde protestolarda bulunarak yukardaki pankartı açanların çağrısına mecazi olarak uydu ve doğru olanı yaptı.Bir diğer deyişle Amerikalı Ermenileri tınlamadı!

Ermeni Gençlik Federasyonu Casper Jivalagian'ın Kobe'nin uzunca bir süredir insan haklarını
savunan oluşum ve organizasyonlar içinde bulunduğunu ve şimdi de (kendilerince) doğru olanı yapması gerektiği,böyle bir tanıtım kampanyasında elçi olmak yerine gerçek bir küresel elçi olmasını ve hatta hatta Sözde Ermeni Soykırımı'nı tanıyan bir konuşma yapması gerektiğini dile getiren sözleri karşısında herhangi bir açıklama yapma gereği bile duymadı ve THY'nin 2 yıllığına tüm Dünya televizyonlarında yayınlanacak reklam filmlerinin yüzü olmayı kabul etti.


Reklam filminde görüldüğü üzere Kobe; Dünya
Şampiyonası'nda Türkiye'de bulunan Amerikalı basketbolcuların anlattıklarından epey etkilenmiş ve ''bugüne kadar Türkiye'de bulunmamış olsam bile duyduklarıma bakılırsa Türkiye'nin çok sıcak bir ortamı var.Türk Hava Yolları'nın doğal ve kültürel özelliklere sahip bir ülkeyi ziyaret etme fırsatını sağlamasından dolayı onların küresel elçisi olmaktan ötürü gurur duyuyorum'' şeklinde bir açıklama yaptı.


Ayrıca son dönemde paparazzilerin gözde malzemesi sosyetik Kim Kardasian'ın twitter üzerinden bu olay üzerine başlattığı protesto kampanyası da neresinde patladı bilemiyorum.


Hem Thy hem Türk milleti olarak sözde soykırım savunucularını iplemeyen Kobe Bryant'a teşekkür borcumuz var bence.Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...